skip to Main Content
Salon: 536 536 427 Rejestracja: 602 333 505 Szkolenia: 660 411 411 [email protected]
Atrakcyjne Usta Bez Malowania, Czyli Czym Jest Makijaż Permanentny Ust Poznań?

Atrakcyjne usta bez malowania, czyli czym jest makijaż permanentny ust Poznań?

Czym jest makijaż permanentny ust Poznań

Makijaż permanentny ust Poznań – Coraz więcej kobiet decyduje się dziś na wykonanie makijażu permanentnego. Kobieta daje sobie w ten sposób możliwość, aby zrezygnować z regularnego malowania ust, rzęs czy brwi. Na czym polega makijaż permanentny? Jak się go wykonuje i kto to robi?

Czym jest makijaż permanentny ust?

makijaż permanentny ust PoznańMakijaż permanentny pod wieloma względami jest podobny do tatuażu. Rzecz w tym, iż również opiera się na mikropigmentacji, czyli wszczepianiu barwnika pod skórę. Jednakże, w przeciwieństwie do tatuażu, makijaż permanentny ma za zadanie podkreślenie naturalnych walorów, a nie stworzenie czegoś nowego. Efekt wizualny makijażu permanentnego jest podobny do tego, jaki daje wykonanie tradycyjnego makijażu. Różnica polega jednak na trwałości efektów. Jednym z najpopularniejszych jest obecnie makijaż permanentny ust Poznań, na który decyduje się wyjątkowo wiele kobiet.

Linergistka – specjalistka od makijażu permanentnego ust, oczu i brwi

Niełatwe zadanie, jakim jest wykonanie atrakcyjnego makijażu permanentnego ust czy brwi, powierza się linergistce. Jest to doświadczona kosmetyczka, która ukończyła specjalny kurs makijażu permanentnego. Zwykle profesjonalne linergistki kończą co najmniej kilka kursów, aby być w stanie wykonywać makijaż permanentny dowolnej części twarzy. Niemniej jednak nie brakuje również specjalistek, które osiągają mistrzostwo np. w wykonywaniu makijażu permanentnego ust Poznań.

W jakim celu wykonuje się makijaż permanentny ust Poznań?

Jak wspomniano, makijaż permanentny ust daje podobne efekty do makijażu tradycyjnego. Jednakże wykorzystując wysokiej jakości sprzęt i substancje, profesjonalna linergistka jest w stanie osiągnąć nieco więcej. Stąd też kobiety coraz chętniej decydują się na makijaż permanentny, aby ich usta były:

 

 • większe – wstrzyknięcie mikropigmentu w odpowiednim miejscu sprawia, iż usta wydają się pełniejsze
 • mniejsze – czasami zachodzi potrzeba optycznego zmniejszenia ust
 • równe – odpowiednio wykonany makijaż permanentny ust Poznań umożliwia poradzenie sobie z ich asymetrią
 • podkreślone – w tym przypadku nie manipuluje się kształtem ani wielkością, a jedynie uwydatnia wargi
Cechy dobrego makijażu permanentnego ust Poznań

Jeżeli wykonanie makijażu permanentnego ust Poznań ma dać pożądane efekty, musi się tym zająć profesjonalistka. Bez fachowej wiedzy i doświadczenia linergistki nie jest to możliwe. Najważniejsze, podstawowe zasady dotyczące wykonywania makijażu permanentnego to:

 • odpowiedni dobór koloru – linergistka powinna doradzić klientce odpowiednią barwę pigmentu, uwzględniając wielkość ust, naturalny kolor, jak również karnację skóry i kolor włosów.
 • ilość pigmentu dostosowana do potrzeb – kluczową i trudną kwestią jest dobranie odpowiedniej ilości pigmentu. Linergistka musi być ostrożna, gdyż wykorzystanie zbyt dużej ilości sprawi, że usta nie będą wyglądały naturalnie.
 • zastosowanie pielęgnacji po zabiegu – ażeby utrzymać efekt zabiegu i uniknąć komplikacj, trzeba odpowiednio pielęgnować usta po zabiegu. Linergistka ma za zadanie poinstruować pacjentkę, jak powinna postępować oraz jakich kosmetyków używać.

 

Czy zabieg jest bezpieczny?

Niektóre kobiety nie decydują się na makijaż permanentny ust Poznań, obawiając się, iż może to być dla nich niebezpieczne. W rzeczywistości obawy są nieuzasadnione, o ile pacjentka poddaje się zabiegowi w zaufanej klinice. Rzecz w tym, iż aby mieć pewność uniknięcia ewentualnej infekcji, podczas wykonywania zabiegu konieczne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Ponadto, linergistka nie powinna przeprowadzać zabiegu, jeżeli istnieją ku temu przeciwwskazania. Należą do nich:

 • infekcja
 • opryszczka na ustach
 • choroby skóry (głównie łuszczyca)
 • ciąża
 • niedawno przeprowadzony zabieg ust (np. wstrzyknięcie botoxu)
 • zły stan zdrowia ust (suchość, popękanie)
Jak postępować po zabiegu?

W uniknięciu niepożądanych skutków zabiegu pomaga przestrzeganie zaleceń linergistki, dotyczących postępowania po wykonaniu makijażu permanentnego ust Poznań. Przede wszystkim, niewskazane jest wysuszanie, ale też namaczanie ust. Tym samym przez kilka tygodni po zabiegu niewskazane są wizyty na basenie czy też w saunie. Ponadto, linergistka zaleca zwykle stosowanie odpowiedniego kremu, który ma pomóc w gojeniu się ust.

Back To Top