skip to Main Content
Salon: 536 536 427 Rejestracja: 602 333 505 Szkolenia: 660 411 411 [email protected]

Mikrodermabrazja

Kontrolowana Mikrodermabrazja jako podstawowy obszar działania systemu – jest nowoczesną techniką, która za pomocą łagodnego, mechanicznego peelingu poprawia funkcjonowanie skóry i pomaga uporać się z jej specyficznymi problemami. Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie bazowej (podstawnej) dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one do góry i zastępują komórki uszkodzone. Substancje biologicznie aktywne wnikają w głąb skóry z większą łatwością. Wynik: biologicznie odmłodzona skóra, spłycenie zmarszczek, likwidacja blizn, rozstępów, cellulitu, oczyszczenie etc.

System Reviderm

Aktualny stan wiedzy dotyczący skóry ciała człowieka w połączeniu z najnowszymi odkryciami z zakresu kosmetologii i dermatologii udowodniły skuteczność innowacyjnych koncepcji pielęgnacji i leczenia skóry. Dzięki tym odkryciom powstał SYSTEM REVIDERM Skin Intelligence – inteligentnie łączący mikrodermabrazję aparatem z preparatami aktywnie oddziałującymi na komórki skóry oraz naśladującymi substancje budujące skórę w profesjonalnym zabiegu dermatologiczno-kosmetycznym.

Skin Peeler – „mercedes” wśród urządzeń do mikrodermabrazji

W 2013 roku REVIDERM Skin Peeler po raz ósmy został nagrodzony prestiżową statuetką BEAUTY FORUM AWARD – jedną z najważniejszych nagród w segmencie profesjonalnej kosmetyki w centralnej Europie. Nagrody te potwierdzają wysoką jakość naszych produktów: made in Germany.

Mikrodermabrazja korundowa Reviderm jaką stosujemy w Instytucie Esthetique to obecnie najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza metoda złuszczania naskórka na świecie. System Reviderm Skintelligence to trzykrotny zdobywca statuetki Beauty Forum Award! System ten inteligentnie łączy mikrodermabrazję aparatem Skin Peeler z preparatami aktywnie oddziałującymi na komórki skóry oraz naśladującymi substancje budujące skórę w profesjonalnym zabiegu dermatologiczno-kosmetycznym. System Reviderm Skintelligence to najwyższej jakości mikrodermabrazja korundowa oraz preparaty dermokosmetyczne wykorzystywane podczas profesjonalnych zabiegów. Są one gwarancją kontrolowanego, bezpiecznego peelingu. 

Skin Peeler to zaawansowane technologicznie urządzenie, którego użycie do niedawna było zarezerwowane tylko dla dermatologów. Aparat wykorzystuje system Vacuum-Kompresor. Podczas zabiegu kryształy złuszczające uderzają o powierzchnie skóry. Jest ona wtedy lekko zasysana. Kosmetyczka nie stosuje nacisku na skórę, a jedynie przesuwa końcówkę aparatu po powierzchni skóry. Złuszczony naskórek, zanieczyszczenia i zużyte kryształki są natychmiast odsysane z powierzchni skóry i odprowadzane do osobnego pojemnika. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

 PRZED KAŻDĄ MIKRODERMABRAZJĄ W INSTYTUCIE ESTHETIQUE ZAPRASZAMY PAŃSTWA NA CAŁKOWICIE BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ!

CO TO WŁAŚCIWIE JEST MIKRODERMABRAZJA?

 Mikrodermabrazja jest jedną z wielu metod mechanicznego 
złuszczania naskórka. Polega na usunięciu warstwy rogowej za pomocą specjalnego urządzenia. Kontrolowana mikrodermabrazja jest to nowoczesna technika, która za pomocą łagodnego, mechanicznego peelingu poprawia funkcjonowanie skóry i pomaga uporać się się z jej specyficznymi problemami. Jest ona stosowana z powodzeniem od połowy lat osiemdziesiątych. Na początku była zarezerwowana głównie dla dermatologów, zaś obecnie jest coraz częściej stosowana w instytutach kosmetycznych. W czasie kontrolowanej mikrodermabrazji zostaje utworzone podciśnienie za pomocą próżni, która uruchamia strumień kryształków wodorotlenku glinu (korundu). Kryształy są nanoszone na skórę (uderzają o jej powierzchnię) za pomocą rączki, która jest przesuwana po skórze i w ten sposób usuwane są delikatnie górne warstwy naskórka. Równocześnie kryształy wraz z usuniętym zrogowaciałym naskórkiem są odsysane. Mikrodermabrazja korundowa jest to technika bardzo bezpieczna i higieniczna, która góruje nad innymi metodami.

DLACZEGO DERMATOLODZY POLECAJĄ MIKRODERMABRAZJĘ KORUNDOWĄ?

Ponieważ:
• oczyszcza skórę,
• obkurcza rozszerzone pory,
• stymuluje naturalny wzrost komórek,
• stymuluje wzrost ilości kolagenu i elastyny.
• Skóra bezpośrednio po zabiegu jest nieregularnie zaczerwieniona z niewielkim uczuciem gorąca. Po paru dniach następuje delikatne złuszczanie i skóra staje się gładsza,
• równiejsza, zmniejszają się rozszerzone pory, łojotok, ilość zaskórników, prosaków. Poprawia się koloryt skóry i wygładzają się drobne zmarszczki.

 Mikrodermabrazja zalecenia i wskazania

• przed zabiegami z substancjami aktywnymi (w celu zwiększenia skuteczności),
• generalna regeneracja skóry,
• atrofia skóry (zanik włókien kolagenowych),
• mocne zrogowacenie skóry,
• zaburzenia pigmentacji, przebarwienia,
• uszkodzenia słoneczne spowodowane promieniowaniem UV,
• blizny potrądzikowe,
• rozstępy, cellulit,
• zanieczyszczenie skóry (łojotk, rozszerzone pory).

DLACZEGO WYBRALIŚMY MIKRODERMABRAZJĘ KORUNDOWĄ REVIDERM?

Działanie mikrodermabrazji korundowej Reviderm zostało naukowo udowodnione. W raporcie „Guide to Controlled Microdermabrasion” opublikowanym przez dr Aroldo Canella, specjalistę chirurgii estetycznej w portalu dermatologicznym www.kosmetolog.info dokonano oceny tej metody zwalczania problemów skóry na tle tradycyjnej dermabrazji. Raport korzystnie ocenia metodę mikrodermabrazji, ale stwierdza wyraźnie, że sukces zabiegów ściśle zależy od ich kompleksowego wykonania polegającego na połączeniu peelingu z pielęgnacją odpowiednio dobranymi preparatami kosmetycznymi przed i po złuszczaniu. Samo złuszczanie naskórka aparatem do mikrodermabrazji nie ujawni wszystkich zalet tej metody, a może nawet przy nieodpowiedniej pielęgnacji prowadzić do pogorszenia wyglądu cery (np. jej przesuszenie). Na potrzeby raportu dokonano oceny skuteczności kilkunastu metod mikrodermabrazji oferowanych przez różnych producentów, rekomendując, jako najskuteczniejsze dwa systemy: niemiecki REVIDERM i austriacki Diosapharm.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU MIKRODERMABRAZJI:

• zakażenia wirusowe, bakteryjne lub  grzybicze,
• trądzik różowaty,
• trądzik grudkowo-krostkowy, trądzik ropowiczy,
• znamiona naczyniowe,
• tendencje do pękania i rozszerzania się naczyń
• krwionośnych,
• skłonność do keloidów,
• stosowanie niektórych leków.

DLACZEGO MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA JEST NIEBEZPIECZNA  ?

Przy zabiegu mikrodermabrazji diamentowej istnieje ryzyko przerwania ciągłości skóry i wystąpienia delikatnego krwawienia. Standardem w nowoczesnej kosmetologii i medycynie jest bezwzględne używanie materiałów i narzędzi jednorazowych w zabiegach przerywających ciągłość skóry. Sterylizacja końcówki diamentowej, która jest przecież bardzo porowata, jest nawet w dobrej klasie autoklawie problematyczna. Ze zgrozą należy spojrzeć na fakt, iż sterylizatory autoklawowe nie są wymagane w gabinetach kosmetycznych i ze względu na wysoką cenę spotykane są w nich rzadko, a producenci czy sprzedawcy urządzeń zalecają dezynfekcję końcówek przy użyciu płynów enzymatycznych. Tak, więc urządzenia do mikrodermabrazji z diamentowymi końcówkami ściernymi wielokrotnego użytku należy uznać raczej za krok wstecz niż postęp.

 MIKRODERMABRAZJA POZNAŃ – CENNIK:

Na cały zabieg składają się: peeling + mikrodermabrazja korundowa + masaż + maseczka.

Zadzwoń do nas i zapytaj jakie promocje mamy dla nowych Klientów!
Mikrodermabrazja korundowa ( twarz ) cena 180 zł
Mikrodermabrazja korundowa ( twarz + szyja ) cena 220 zł
Mikrodermabrazja korundowa ( twarz + szyja + dekolt ) cena 250 zł
Mikrodermabrazja korundowa ( dekolt + szyja ) cena 130 zł
Mikrodermabrazja korundowa ( dłonie ) cena 100 zł

Back To Top