skip to Main Content
Salon: 536 536 427 Rejestracja: 602 333 505 Szkolenia: 660 411 411 [email protected]
Mikrodermabrazja Poznań

Mikrodermabrazja Poznań

Mikrodermabrazja Poznań

Mikrodermabrazja Poznań  to bardzo skuteczna metoda oczyszczania twarzy za pomocą bardzo drobnych kryształów. Z pomocą specjalnej głowicy zakończonej właśnie takimi kryształkami skóra jest oczyszczana z wierzchniej warstwy martwego naskórka. Przed zabiegiem warto skonsultować się z kosmetologiem, by ta wybrała dla nas odpowiednią głowicę i oceniła stan skóry.

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji?

mikrodermabrazja Poznań

Na kilka dni przed zabiegiem nie należy podrażniać skóry peelingami, kwasami, czy depilacją. Unikajmy także podrażnień słonecznych. Przed zabiegiem nie można więc intensywnie się opalać. Do zabiegu przychodzimy bez makijażu. Kosmetolog oczyszcza skórę twarzy, a następnie nakłada nam na oczy ochronne okulary, by kryształki nie dostały się do oczu. Przykłada głowicę do skóry, która ma za zadanie oczyścić ją i wykonać peeling. Głowica ma również funkcję zasysania startych fragmentów naskórka. Próżniowe działanie urządzenia daje również efekt dokładniejszego oczyszczenia. Podnoszony fragment skóry jest lepiej wygładzony. W zależności od stopnia zanieczyszczenia skóry wybiera się głowice z różną grubością kryształków korundu. Dostępne rozmiary to 100, 130 albo 180 mikrometrów.

Jakie są efekty mikrodermabrazja Poznań ?

Korund nie tylko jest bezpieczny dla skóry, ale również działa na nią antybakteryjnie. Takie mechaniczne złuszczanie naskórka daje wiele efektów. Przede wszystkim pozbywamy się zanieczyszczeń, których trudno by było nam się pozbyć, nawet przy profesjonalnych peelingach dostępnych w drogeriach. Dodatkowo mikrodermabrazja Poznań umożliwia nam wykonanie mikromasażu, który poprawia koloryt skóry. Skóra pozbawiona części naskórka jest zmuszana do samoregeneracji, co oznacza znacznie gładszą, ale i jędrniejszą skórę.

Masaż w połączeniu z dokładnym oczyszczeniem skóry sprawia, że skóra regeneruje się, jest zmuszana do odbudowy, co bardzo poprawia jej elastyczność. Wszystko dzięki pobudzeniu również głębszych warstw skóry do regeneracji przez zwiększone produkowanie kolagenu oraz elastyny. Po zabiegu możemy również zauważyć znaczne jej rozjaśnienie oraz wygładzenie. Zmniejsza się znacznie ilość zrogowaciałego naskórka oraz zaskórników. Oczyszczona skóra staje się również dzięki mikrodermabrazja Poznań bardziej podatna na wnikanie w jej głąb składników odżywczych z masek lub serum. Dlatego po tym zabiegu często wykonywane są maseczki, zwłaszcza maseczka z glinką białą wyciszająca skórę, ponieważ bezpośrednio po nim skóra może być lekko zaczerwieniona.

Dodatkowo nakładane jest serum odżywcze, które bardzo dobrze wchłania się. Mikromasaż wykonany wcześniej z pomocą głowicy korundowej bądź diamentowej sprawia, że pod skórą przepływa znacznie więcej krwi, co pozwoli na lepsze odżywienie tkanek poddanych mikrodermabrazji.

Ponieważ mikrodermabrazja wygładza skórę i ją widocznie rozjaśnia może być z powodzeniem stosowana na świeże blizny albo jeszcze czerwone rozstępy.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Mikrodermabrazja Poznań jest nieinwazyjnym zabiegiem, jednak mocno złuszczającym skórę, dlatego aby uniknąć nieprzyjemnych skutków, w tym podrażnienia skóry, czy oparzeń słonecznych, należy stosować się ściśle do zaleceń kosmetyczki. Przede wszystkim nie wykonujemy zabiegu w trakcie upałów albo ostrych zim, kiedy skóra będzie narażona albo na silne przegrzanie i promieniowanie słoneczne albo na niskie temperatury. W obu przypadkach  może to doprowadzić do podrażnienia cery. Po zabiegu nie wolno się opalać, ponieważ mogą pojawić się plamy posłoneczne. Niewskazane jest również do tygodnia po zabiegu korzystanie z sauny, która zbyt mocno rozszerza naczynia krwionośne, ani z basenu ze względu na szkodliwe działanie chloru, który silnie wysusza skórę. Unikamy również przez co najmniej kilka dni peelingów. To czas, w którym skóra powinna się zregenerować. Aby chronić skórę można dodatkowo smarować się kremem z filtrem przeciwsłonecznym, dla ochrony przed promieniowaniem UV.

Dodatkowe inforamcje – mikrodermabrazja

Przeciwwskazaniami do zabiegu jakim jest mikrodermabrazja Poznań są: nowotwory skóry, świeża opalenizna, podrażnienia skóry i rany.

Mikrodermabrazja Poznań może być wykonywana raz na kilka miesięcy dla utrzymania efektu gładkiej i świeżej skóry.

Back To Top