skip to Main Content
Salon: 536 536 427 Rejestracja: 602 333 505 Szkolenia: 660 411 411 [email protected]
Barwniki Makijaż Permanentny

Barwniki makijaż permanentny

Barwniki makijaż permanentny – charakterystyka

Barwniki makijaż permanentnyBarwniki makijaż permanentny to klucz do dobrze wykonanego zabiegu. Dzięki nim makijaż nie tylko będzie widoczny, ale także  dadzą gwarancję bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że makijaż permanentny zalicza się raczej do zabiegów inwazyjnych, ponieważ barwniki są umieszczane pod skórą, dlatego nim sami zaczniemy wykonywać taką usługę lub się na nią zdecydujemy, sprawdźmy z jakiego źródła pochodzą Barwniki makijaż permanentny  używane przy tym zabiegu.

 

Czym powinny charakteryzować się Barwniki makijaż permanentny ?

Aby wykonać profesjonalny makijaż permanentny ważne jest dobranie odpowiednich barwników, które przede wszystkim będą hypoalergiczne. Przede wszystkim godne zaufania będą barwniki z jak największą ilością naturalnych składników. Dopuszczone do zabiegów są jedynie barwniki, które spełniają normy Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa. Tylko takie możemy wprowadzać pod skórę. Ponieważ każda klientka jest inna i ma inny kolor brwi, czy włosów, ważne jest również, by Barwniki makijaż permanentny miały bogatą barwę kolorystyczną. Pozwoli to na wypełnienie brwi, czy wykonanie idealne kreski nad okiem w takim odcieniu, by pasował do urody i oprawy oczu naszej klientki.

Kolory – barwniki do makijażu permanentnego

Dzięki wielu odcieniom możliwe jest wykonanie również bardzo modnego ostatnio cieniowania. Kolory są bardzo nasycone oraz wyjątkowo trwałe, co przekłada się na wynik końcowy zabiegu. W ich składzie znajdziemy składniki nieorganiczne, w tym glicerynę, która natychmiastowo nawilża skórę w trakcie zabiegu. Dzięki niej pigmenty nie wysuszają się, anie nie tracą swoich kolorów.

Nawilżona podczas zabiegu skóra znacznie łatwiej i szybciej się goi. Nie ma efektu złuszczania się, ani utraty koloru po kilku dniach lub tygodniach po zabiegu. Po procesie gojenia klientka jest proszona jedynie o przyjście na lekką korektę, ponieważ odcień zaraz po zabiegu jest bardzo intensywny i kosmetyczka musi sprawdzić finalny efekt. Dobry skład barwników sprawia, że są one tolerowane przez różne rodzaje skóry, nawet te bardzo wrażliwe i suche. Barwniki makijaż permanentny są używane wielokrotnie, dlatego ważną ich cechą jest nie utlenianie się i zachowanie oryginalnego koloru, takiego jaki widzimy zaraz po otwarciu opakowania. Jeśli mowa już o opakowaniach, to wszystkie barwniki trzymane są w 3 ml butelkach, a każda z nich ma 6 sztuk takich pigmentów. Łącznie jest to 18 ml barwników. Zapewnia to całkowitą sterylność zabiegu.

Wraz z Barwniki makijaż permanentny dostępne są również kamuflaże, które zmniejszają powikłania po zabiegu oraz pozwalają skorygować źle wykonany makijaż permanentny.

 

Dlaczego warto wykonać makijaż permanentny?

Makijaż permanentny wykonywany obecnie niewiele ma wspólnego z tym, który znamy z początku panowania mody na trwałe makijaże. Przede wszystkim dobry gabinet kosmetyczny przed wykonaniem makijażu brwi czy ust dokładnie sprawdza nasz kształt pola zabiegowego – jeśli chodzi o brwi to są one dokładnie wymodelowane i odrysowane przed zabiegiem, tak by dobrać je pod nasz kształt twarzy. Usta również są obrysowywane, bowiem makijażem permanentnym nie tylko jesteśmy w stanie dodać im objętości, ale również zniwelować wszelką asymetrię w ich budowie. Bardzo istotne jest, by przed zabiegiem wykonać test alergiczny, który wykluczy albo potwierdzi alergię na składniki zawarte w tuszu.

Makijaż permanentny barwniki

Makijaż permanentny wykonany profesjonalnie podkreśli naszą urodę, a także wymodeluje oczy, brwi lub usta tak, byśmy wyglądały naturalnie, ale bardzo szykownie. Takie podkreślenie urody pozwoli zaoszczędzić cenny czas na wykonywanie makijażu. Ładnie podkreślone brwi, czy usta dają ogromnie pozytywny efekt wizualny oraz dają wrażenie, jakbyśmy przed chwilą właśnie się malowały. Dodatkowo jest to świetne rozwiązanie dla Pań, które nie mają swoich brwi i wydają bardzo dużo pieniędzy na hennę, czy kosmetyki kolorowe  do ich rysowania. Zabieg jest prawie bezbolesny, a przy wykorzystaniu dobrej jakości barwników efekt utrzymuje się nawet do kilku lat. Później możemy udać się jedynie na lekką korektę.

Więcej na temat Barwniki makijaż permanentny 

 

Back To Top