skip to Main Content
Salon: 536 536 427 Rejestracja: 602 333 505 Szkolenia: 660 411 411 [email protected]
Makijaż Permanentny Brwi

Makijaż permanentny brwi

Henna czy makijaż permanentny brwi?

W ostatnich latach ogromną popularność zyskuje makijaż permanentny brwi. Dobrze wykonany gwarantuje efekty utrzymujące się przez wiele miesięcy. Na czym polega ten zabieg? Co ma wspólnego z wykonywaniem tatuażu? O czym pamiętać, wybierając linergistkę oferującą stworzenie makijażu permanentnego brwi?

Makijaż permanentny brwi – co to takiego?

Zabieg tego typu ma za zadanie stworzenie niezmywalnego, trwałego makijażu. W rzeczywistości jednak bardziej przypomina on wykonywanie tatuażu. Rzecz w tym, iż polega na mikropigmentacji, czyli aplikacji odpowiedniego barwnika pod skórę lub we włosy.

 

Kosmetyczka linergistka – makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny, i to nie tylko brwi, wykonuje się zwykle w salonach kosmetycznych, jednak nie każda kosmetyczka jest w stanie wykonać go w pełni profesjonalnie. Niezbędne jest posiadanie przez nią właściwej specjalizacji. Po ukończeniu odpowiednich kursów makijażystka zostaje linergistką, nabywając umiejętności niezbędne do stworzenia interesującego i bezpiecznego makijażu permanentnego brwi.

Na co zwracać uwagę podczas wykonywania makijażu permanentengo ?

Makijaż permanentny brwiProfesjonalizm kosmetyczki ma ogromne znaczenie dla ostatecznych rezultatów zabiegu.

Jakie warunki musi spełniać dobry makijaż permanentny brwi?:

  • naturalność – rzecz w tym, aby brwi nie wyglądały sztucznie. Olbrzymie znaczenie ma w tej kwestii dobór barwnika oraz jego ilość, jaką zastosowano. Jeżeli użyje się go zbyt dużo, brwi mogą okazać się zbyt wyraziste, przez co efekty są wręcz komiczne. Jednak profesjonalna linergistka nie powinna mieć problemu z doborem odpowiedniej ilości pigmentu
  • właściwie dobrana barwa – wybierając kolor pigmentu, linergistka powinna uwzględnić typ urody, kolor włosów oraz karnację klientki. Ma to wpływ zarówno na naturalność brwi, jak i ogólną ich estetykę
  • dokładne zarysowanie linii brwi – ażeby uniknąć niechlujnego wyglądu brwi, trzeba je bardzo dokładnie wyrównać. Między innymi dlatego tak ważna jest wprawa kosmetyczki wykonującej makijaż permanentny brwi

 

Makijaż permanentny brwi Poznań – Czy zabieg jest bezpieczny?

Często wątpliwości klientek budzi bezpieczeństwo zabiegu, który kojarzy im się z czymś poważnym. Warto w tym miejscu uspokoić, że makijaż permanentny brwi jest całkowicie bezpieczny, o ile przy jego wykonywaniu przestrzega się podstawowych zasad higieny. Jeżeli chodzi o ból, jest on bardzo niewielki. Ponadto, w salonach kosmetycznych oferuje się często znieczulenie, dzięki któremu nakłucia są praktycznie nieodczuwalne.

 

Długotrwałe efekty makijażu permanentnego brwi Poznań

Czas utrzymywania się makijażu permanentnego brwi zależy od jakości i siły barwnika oraz od tego, jak dużo go zaaplikowano. Czasami efekt zabiegu utrzymuje się przez kilka miesięcy, jednak makijaż permanentny brwi może być widoczny nawet po upływie 2 lat. Należy pamiętać, że zabiegowi trzeba się zwykle poddać dwukrotnie. Po pierwszym podejściu niezbędne jest utrwalenie, które zaleca się wykonać po 1-2 tygodniach.

Back To Top